2010. március 4., csütörtök

Álom és Asztrológia !


ÁLOM ÉS ASZTROLÓGIA

Az álom az Asztrológia principiumában (alapértelmezés) a tudattalant képviseli. A tudattalan állapot az, amikor a lélek pihen, az Aura vonzáskörében de a testet elhagyva.
Egyedül az Étertest amely elhagyja az Aurát és távolodik el az angyaltudattal párosulva, valamelyik Ég magassságába, ezt szerintem mindig az átman határozza meg , vagyis az átélt életesemények amelyre így vagy úgy de emlékezik a manasz. Sokak szerint, akik e terület jeles kutatói, csak két nevet említek, Váradi Tibor és Rudolf Steiner szerint valahol a 10 égen kalandoznak a fent említett részei az Énünknek. 10 Ég talán nincs, talán van, egy biztos a tizedik bolygó a PLÚTÓ (bár vissza minősítették planetoiddá) az analógia lényeges maradt. Kuiperövben tartózkodik és 248 év alatt kerüli meg a NAPOT ebből távol van, 113 évet és 85 napot. Azért nevezzük a SZATURNUSZON túli bolygókat messionisztikus- vagy transzcendentális Külső bolygóknak, mert egy részt szabad szemmel nem láthatók, másrészt a pályájuk miatt sokkal közelebb vannak az álló csillagokhoz, amelyek hatásait közvetítik a Föld irányába. Valójában ezeket a hatásokat fizikálisan sohasem éljük át, de a mindennapokban megjelennek, mint életeseményt befolyásoló tényezők. A rövid asztronómia után vissza az álomhoz. –Az álom nyilvánvalóan kauzális összefüggésben van a hétköznapokban átélt eseményekkel és így a jövőképpel is. A múlt feldolgozása, vagy a jövő megálmodása mind mind MANASZ vagyis
 Képtudat
 Szellemlátás
 Imagnáció (megbocsájtás)
 Angyaltudat
 Emlékezés egész életünkre
 És a hit világa.
Láthatjuk tehát, az Univerzum tárolja mindazt ami bennünk nincs, de létezik és a miénk, csak éppen még nem időszerű hogy megkapjuk. A távoli világból közvetített képek torzsága is arra enged követlkeztetni, a tudatunk az alvás alatt bejárja azokat a messzeségeket amelyeket már átéltünk előző életünkben vagy még előttünk állnak. A gyakorlat azt mutatja az ember mindössze 5% Szabadakarattal rendelkezik, a többi a KARMA vagy másképpen Sorsszerűség, a tetteink minőségét és mennyiségét összesitő SORSSÁ VÁLT TETTEK SOROZATA. Mint ahogy az Univerzum Törvény is a kauzális (ok-okozati) összefüggések sorozata, úgy nem képes az ember a saját jövőképét sem megálmodni sem megfejteni teljességgel, mert a Logosz vagy az Isten, nevezzük bárhogy is, a fenn maradó 5% -t mint privilégiumot tartja fenn magának. Ez nevezem én Átmannak vagyis egységnek. Egység azért mert egyesülve az Isteni akarattal és a spirituális szellemiséggel, egy egységet képezünk amelyet a tudattalunk tárol és ez nem más mint az ÁLOM !

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése